Oferta: Stacje uzdatniania wody

Nowoczesne stacje uzdatniania wody dla gospodarstw domowych

News

Zła jakość wody to niestety dość powszechna sytuacja z jaką się stykamy. Skutkiem zanieczyszczeń wody jest przyspieszone zużycie szczególnie urządzeń cieplnych, nie tylko kotłów grzewczych, ale także grzałek w pralkach czy zmywarkach. To dodatkowo wytrącanie się osadów na armaturze sanitarnej, także zmniejszające estetykę i jej trwałość.

Skutecznym rozwiązaniem problemu jest zastosowanie stacji uzdatniania wody, które poza jej zmiękczaniem (usuwaniem twardości), redukują ilość innych stałych zanieczyszczeń. Użytkowanie takiej stacji jest maksymalnie uproszczone i niskokosztowe. Oszczędności to nie tylko zmniejszone ryzyko uszkodzeń urządzeń cieplnych, ale także mniejsze dawkowanie środków piorących, a mniejsza ilość osadów na armaturze sanitarnej (szczególnie baterie, kabiny prysznicowe) to także zmniejszona konieczność jej notorycznego czyszczenia.

AQUAHOME - nowa oferta firmy Viessmann to 4 wyspecjalizowane urządzenia:

AQUAHOME 10-N - dla mieszkań
AQUAHOME 20-N - dla 3-4 osobowych gospodarstw domowych
AQUAHOME 30-N - dla większych gospodarstw domowych
AQUAMIX-N - dla użytkowników indywidualnych ujęć wody zawierającej żelazo i mangan

 

Przegląd zalet:
 • Urządzenia zaprojektowane specjalnie dla potrzeb uzdatniania wody w gospodarstwach domowych;
 • Unikalne monosferyczne złoże filtracyjne - to zwiększona o ok. 10% wydajność i żywotność do 15 lat;
 • Sterowanie elektroniczne „LOGIC” - inteligentna automatyka uruchamiająca proces regeneracji złoża w zależności od rzeczywistego i prognozowanego zużycia wody - zawsze w godzinach najmniejszego poboru np. w nocy;
 • System automatycznej regeneracji złoża w przypadku braku poboru wody, pomocny w utrzymaniu czystości mikrobiologicznej złoża;
 • Wyposażenie: zawór obejścia (by-pass) z regulatorem twardości wody, zabezpieczenie antyprzelewowe, wąż do odprowadzania popłuczyn;
 • Dostawa urządzeń kompletnie zmontowanych i gotowych do działania.

Doskonałym uzupełnieniem stacji zmiękczania wody Aquahome (woda wodociągowa) oraz stacji uzdatniania wody Aquamix (woda z ujęcia własnego) jest filtr ze złożem wielofunkcyjnym Aquacarbon.

Filtr ze złożem wielofunkcyjnym Aquacarbon to innowacyjne urządzenie, które jednocześnie filtruje wodę do poziomu minimum 20 mikrometrów (grubość włosa wynosi od 50 do 100 mikrometrów), eliminuje nieprzyjemny zapach chloru oraz poprawia smak i wygląd wody.

Przegląd zalet:
 •  System filtracji, poprawy smaku i zapachu wody, składający się z:
- filtra ze złożem wielofunkcyjnym
- zaworu obejścia by-pass
- węża odprowadzającego popłuczyny
 • Brak konieczności wymiany wkładów filtracyjnych
 • Wygodna i ekonomiczna eksploatacja (w pełni automatyczna regeneracja złóż wyłącznie wodą, bez konieczności stosowania środków chemicznych)
 • Wyjątkowa żywotność złóż nawet do 10 lat
 • Woda uzdatniona w całym domu

ProTerm Technika Grzewcza
Tarnowskie Góry, ul. Legionów 37c
email: biuro@proterm.net.pl
tel. 500 000 041
Wypełnij formularz kontaktowy
ProTerm Technika Grzewcza
Tarnowskie Góry
ul. Legionów 37c

email: biuro@proterm.net.pl
tel.   500 000 041

:: więcej
Menu